Eesti
English

Vabariigi aastapäeva tähistamine

06.03.2013

Teisipäeval, 26.veebruaril toimus Tbilisis Radisson Blu hotellis Eesti Vabariigi 95. iseseisvusaastapäeva raames pidulik vastuvõtt, kus Eesti Vabariigi suursaadik Hr Priit Turk koos saatkonna rahvaga võtsid vastu tervitusi ning häid soove Eesti Vabariigi nimel. Külalisi oli palju ning õnnitlejate hulgas olid peale eestlaste ja rahvusvaheliste külaliste ka mitmed tähtsad Gruusia riigitegelased nagu ministrid ning Gruusia parlamendi spiiker. Pidulikku ning ülevat meeleolu lõid lapsed, kes esitasid nii Eesti kui ka Gruusia rahvushümne.

Neljapäeval, 28.veebruaril toimus Eesti Vabariigi 95.iseseisvusaastapäeva raames Tbilisi Riiklikus Konservatooriumis ooperi galakontsert, millele järgnes suursaadiku vastuvõtt. Külalisi oli rohkesti, koguni 230 inimest Eestist, Gruusiast ning mujalt maailmast. Kontserdi muutis eriti meeldejäävaks asjaolu, et üles astusid nii Eesti, kui ka Gruusia päritolu artistid – Andres Köster ja Juuli Lill Eestist ning Irina Taboridze, Besik Gabitashvili ja Zaal Khelaia  Gruusiast. Kontsert oli väga pidulik ning sobis suurepäraselt tähistamaks eestlaste jaoks nii tähtsat päeva, nagu seda on Eesti Vabariigi sünnipäev!

Vabariigi aastapäeva tähistamine

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee