Eesti
English

Eesti toetab Georgia püüdlusi NATO liikmesuse saavutamisel

20.04.2012

Välisminister Urmas Paet ütles Brüsselis kohtumisel Georgia välisministri Grigol Vašadzega, et Eesti toetab Georgia püüdlusi NATO liikmesuse saavutamisel vastavalt Bukaresti otsustele. „Georgia peab tempot kaotamata jätkama reformidega,“ lisas ta.

Paeti sõnul peab Eesti NATO Chicago tippkohtumisel oluliseks edastada selge sõnum alliansi edasiliikumisest suhetes Georgiaga ning teiste kandidaatriikidega. „Tippkohtumisel tuleb tunnustada Georgiat edusammude eest,“ ütles ta. Paet lisas, et Georgia kaasamine Chicagos peetavale NATO kohtumisele oma tuumikpartneritega on väga oluline.

Paeti sõnul on Georgia ka oluline panustaja NATO juhitaval missioonil Afganistanis. Georgia on otsustanud suurendada sõdurite arvu Afganistanis ning peagi saab Georgiast suurim mitte NATO liikmesriigist panustaja rahvusvahelistesse julgeolekujõududesse Afganistanis (ISAF).

Eilsel kohtumisel Brüsselis Uus-Meremaa välisministri Murray McCullyga rääkis Paet samuti koostööst Afganistanis. „Chicago tippkohtumisel on vajalik jõuda kokkuleppele, kuidas tagab NATO Afganistani julgeolekujõududele vajaliku väljaõppe ja arengu ka pärast 2014. aastat,“ märkis Paet.

Paet ja McCully rääkisid kohtumisel ka Uus-Meremaa suhetest Euroopa Liiduga. „On oluline, et Euroopa Liit arendaks ja hindaks häid suhteid samu väärtusi jagavate riikidega kõikjal maailmas,“ sõnas Paet.

Eesti ja Uus-Meremaa välisminister kõnelesid ka kandidatuuride vastastikusest toetamisest rahvusvahelistes organisatsioonides.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
533 66 159
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee