Eesti
English

Välisminister Urmas Paet kohtus Georgia presidendi Mikheil Saakašviliga

19.10.2011

Välisminister Urmas Paet arutas tänasel kohtumisel Tbilisis Georgia presidendi Mikheil Saakašviliga Georgia lõimumist NATOga ning olukorda okupeeritud territooriumitel.

Välisminister Paet märkis, et Eesti toetab Georgia püüdlusi NATO liikmesuse saavutamiseks vastavalt Bukaresti tippkohtumise otsustele. Paeti sõnul tuleb Georgial sel eesmärgil ka vajalike reformide elluviimist jätkata ning NATOga koostööd edendada.

Paet kinnitas kohtumisel Eesti toetust Georgia territoriaalsele terviklikkusele ja mittetunnustamispoliitikale. „Oluline on Euroopa Liidu vaatlusmissiooni EUMM töö, OSCE missiooni taastamine ning Genfi kõneluste jätkumine,“ ütles Paet. „Okupeeritud territooriumite strateegia tõhus rakendamine taastaks usalduse ning koostöö okupeeritud alade elanike, Georgia võimude ja elanikkonna vahel,“ lisas ta.

Välisminister Paet rääkis kohtumisel president Saakašviliga ka Georgia põhiseadusreformist ning 2012. aastal toimuvatest parlamendivalimistest. „Tähtis on järgmisel sügisel toimuvate parlamendivalimiste läbipaistev korraldus, mis kinnitaks Georgia usaldusväärsust demokraatlike väärtuste kandjana,“ ütles Paet.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
533 66 159
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee