Eesti
English

Välisminister Paet: Euroopa Liidu suund on vabakaubandus ja viisavabadus idapartnerluse sihtriikidega

13.12.2010

Välisminister Urmas Paet ütles täna Brüsselis Euroopa Liidu ja idapartnerluse riikide välisministrite kohtumisel, et Euroopa Liidu suhetes Gruusia, Ukraina, Moldova, Armeenia, Aserbaidžaani ja Valgevenega on vaja kiireid ja praktilisi samme vabakaubanduse ja viisavabaduse suunas. Paeti sõnul peab Euroopa Liit olema ennekõike edukas oma vahetus naabruses. "Selge, et Euroopa Liidu suhted oma naabritega saavad ennekõike põhineda reaalsetel arengutel nendes riikides. Sellest sõltub ka edasiliikumise kiirus nii vabakaubanduse kui viisavabaduse osas," lisas ta. Paeti sõnul on äärmiselt oluline ka uute energia- ja transpordiühenduste loomine Euroopa Liidu ja idapartnerlusse kuuluvate riikide vahel.

Välisminister Paet möönis, et kuigi idapartnerluse toimimiseks on algus tehtud, on siiski veel palju teha. "Idapartnerluse tugevdamine on Euroopa Liidu ja tema partnerite ühine vastutus. Euroopa Liit peab olema avatum ja abivalmim, partnerid aga peavad jõudsamalt arenema," märkis välisminister Paet.

Kohtumisel andis välisminister Paet ka ülevaate Tallinnas käivitatavast idapartnerluse keskusest, mille eesmärk on tõsta idapartnerite avaliku sektori haldussuutlikkust ja jagada reformikogemust.

Tänane Euroopa Liidu välisministrite idapartnerluse arutelu on seotud Euroopa Liidu naabruspoliitika arendamisega ja Euroopa naabruspoliitika ministrite kohtumisega 1. veebruaril 2011 ning on samuti ettevalmistuseks idapartnerluse tippkohtumiseks 27. mail 2011 Budapestis.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee