Eesti
English

Heategevuslik jõululaat

17.12.2010

Igal aastal organiseerib Rahvusvaheline Naiste Assotsiatsioon Tbilisis jõululaada, mille tulu läheb heategevuseks. Nii on aidatud naisi, lapsi ja vanureid, kel raske hakkama saada. Käesoleva aasta detsembri algul toimunud laada tuludega toetati puuetega lapsi, aidati tasuda ravi- ja õppekulusid, toetati arvutiklassi rajamist Roddy Scotti-nimelise fondi juurde  Pankisis. See on vaid üks osa pikast loetelust. Eelseisva aasta suurimaks toetusprojektiks on rehabilitatsioonikeskuse AISI «Sunrise» rajamine, mille eesmärk on integreerida ühiskonda  psüühiliselt haigeid lapsi ja noori Gruusias.

Eesti Saatkond Gruusias on igal aastal laadal kaasa löönud, tutvustades häid kodumaiseid tooteid ja müünud neid edukalt. Juba teist aastat kestab tore koostöö  Pärnu ja Pärnumaa laste ja käsitöötegijatega, kes on tulnud appi ja andnud oma suure panuse Gruusia laste toetamiseks. Nii ongi juba teist aastat Eesti laadalaual lisaks Kalevi, Liviko, Suva, Rannarootsi, rahvuslikele toodetele ja eesti leivale ka eestimaine käsitöö: heegeldatud päkapikud, nukud, käpikud ja mütsid, rahvuslikud järjehoidjad, vilditatud tooted, jpm. Eesti laua ümber on olnud alati palju huvilisi ja head kaupa on olnud kerge müüa. Sel aastal tuli meile ise appi Ulrike Mesi Pärnust MTÜst Kodanikujulgus, kes on seisnud mitu aastat meie koostöö taga. Tema rahvariided äratasid samuti suurt huvi ja tähelepanu.

Heategevuslik jõululaat

Koostööst pärnakatega räägivad ka varasemad ühistegemised :  2008. aastal sai alguse heategevuslik projekt „Killuke päikest igasse päeva“, mille tulemusena saadeti Gruusia põgenike lastele 1000 jõulukaarti. Selle projekti käigus tekkinud kontaktide kaudu külastasid sel suvel Gruusia lapsed Pärnu lapsi. Projekt „Killuke päikest...“ saigi jätku. Läbi erinevate võrgustike infot jagades tulid meile appi Pärnu Kuninga Põhikooli lapsed, Pärnu linna käsitööõpetajad, Paikuse Martad, Naire naised, Sauga valla naisteklubi Helle ning Viljandimaa Abja-Paluoja noorte klubi A.N.O. Tublid meistrid-käsitöölised olid tänavu Varbla Põhikooli õpilased, Varbla käsitööringi naised juhendaja Urve Selbergi käe all, Maarja-Magdaleena Gildist, prouad Angela Ottender ja Eve Hirs, käsitööd armastavad naised Ida-Virumaalt Mäetaguse vallast ja proua Eve Uibu tütrega Tallinnast. 

On hea meel tõdeda, et Gruusias on nii palju Eesti abilisi: küll saatkonna töötajate, kohaliku kogukonna, nende laste kui ka hoolivate käsitöömeistrite näol Pärnumaal ja üle Eesti. Suurimad tänud Teile, head abilised! Heategevuslik jõululaat

Rahulikku jõuluaega ja toredat uut aastat!

Piret Lukk
EV Suursaatkond Gruusias

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee