Eesti
English

Välisminister Paet alustab ametlikku visiiti Gruusiasse

06.09.2010

Homme, 7. septembril alustab välisminister Urmas Paet ametlikku visiiti Gruusias. Paetil on kavas kohtumised Gruusia presidendi Mikheil Saakašvili, peaminister Nika Gilauri ja välisminister Gregory Vašadzega.

8. septembril on välisministril plaanis külastada okupeeritud alade kontrolljoone lähedal asuvaid Gruusia sisepõgenike külasid – Tserovanit, Odzisit, Ergnetit, samuti Gori linna ja Mtskhetat. Kavas on kohtumised Shida Kartli ja Mtskheta Tianeti kuberneridega.

Välisminister Paet peab kõne ka Gruusia suursaadikutele, milles on kavas käsitleda ELiga seotud teemasid, NATO-Gruusia suhteid ja Eesti ning Gruusia kahepoolseid suhteid.

Välisminister Urmas Paet kinnitas Eesti soovi panustada demokraatliku Gruusia riigi arengusse. "Eesti ja Gruusia koostöö on tihe ning edeneb arengukoostöö vallas mitmetes Gruusiale huvipakkuvate teemade osas, nagu näiteks õigusriigi arengut ja riigi toimimist tõhustavate, aga ka haridusprojektide kaudu," lausus välisminister Paet. Gruusia on üks neljast Eesti arengukoostöö sihtriigist.

Paet kavatseb oma visiidil Gruusia riigijuhtidega kõnelda Eesti ja Gruusia kahepoolsetest suhetest, sealhulgas poliitilistest ja majandussuhetest ning koostööst rahvusvahelistes organisatsioonides. Räägitakse ka Gruusia ja Euroopa Liidu koostööst ning idapartnerlusega seonduvast. Arutluse alla tulevad veel Gruusia ja NATO suhted ning üldised arengud Gruusias ja suhted kolmandate riikidega.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
521 6821
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee