Eesti
English

Eesti aitab rajada Gruusia noortele sisepõgenikele spordi- ja mänguplatse

11.08.2010

Välisministeerium aitab Gruusia sisepõgenikest noorte elutingimusi parandada rajades nende küladesse mängu- ning spordiväljakud.

Välisminister Urmas Paeti sõnul kaotasid 2008. aasta augustis Gruusias toimunud relvakonflikti tagajärjel oma kodu paljud pered ning riigisiseselt ümber paiknema pidanud noortel puuduvad võimalused vaba aja tervislikult ja sportlikult sisustamiseks. „Enamikes sisepõgenike külades puuduvad lastel ja noortel vabaaja veetmise võimalused. Mänguplatside ja spordiväljakute rajamine pakub turvalist võimalust vaba aja veetmiseks ning aitab neil naasta igapäeva elu juurde,“ lisas välisminister Paet.

Projekti viib ellu Eesti saatkond Gruusias. Selle raames rajatakse Gruusias Shida-Kartli ja Mtskheta-Mtianeti küladesse viis mängu- ja neli spordiväljakut, millest saavad rõõmu tunda enam kui 800 noort ja last.

Mängu- ja spordiväljakute rajamist rahastatakse 840 046 krooni ulatuses välisministeeriumi arengukoostööks ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
521 6821
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee