Eesti
English

Paet alustab ametlikku visiiti Gruusiasse

09.06.2009

Teisipäeval, 9. juunil alustab välisminister Urmas Paet ametlikku visiiti Gruusiasse. Visiidi esimesel päeval kohtub Paet oma Gruusia kolleegi Gregory Vashadzega. Välisministrid allkirjastavad Eesti-Gruusia harta, et veelgi süvendada kahe riigi tihedaid suhteid majandus-, kaitse-, haridus-, teadus- ja kultuurivaldkonnas.

Visiidi raames annab välisminister Urmas Paet Gruusiale Eesti Piirivalveameti ja Välisministeriumi koostöös üle varustust ja seadmeid, mis aitavad Gruusial tõsta võimekust võltsitud autodokumentide avastamisel ja tõkestada autode salakaubandust Kaukaasia regioonis.

Välisminister Paet toonitas Eesti soovi panustada demokraatliku Gruusia riigi arengusse. "Gruusia on üks neljast Eesti arengukoostöö sihtriigist," ütles Paet. "Eesti ja Gruusia koostöö on tihe ning areneb arenguabi valdkonnas mitmete kahepoolsete sisejulgeoleku, õigusriigi arengu ja riigi toimimist tõhustavate, aga ka haridusprojektide kaudu," loetles ta.

Visiidi teisel päeval, 10. juunil, kohtub välisminister Paet Gruusia presidendi Mihhail Saakašvili, spiiker David Barkadze, peaminister Nikoloz Gilauri ja asevälisminister George Bokeriaga ning avab Tbilisis Eesti-Gruusia äriseminari. Kahepoolsete kohtumiste teemadeks on Eesti ja Gruusia suhted, Gruusia liikumine Euroopa Liidu ja NATO suunas, koostöö Euroopa Naabruspoliitika ja Idapartnerluse raames. Arutatakse ka piirkonna julgeolekuolukorda, suhteid naabritega ning energeetikaküsimusi.

Gruusia visiidi järel alustab välisminister Paet ametlikku visiiti Armeeniase. Ka Armeenias saadab välisministrit äridelegatsioon. Äridelegatsiooni visiit on organiseeritud koostöös Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga.

VÄLISMINISTERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
521 3085
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee