Eesti
English

Paet: ELi idapartnerlus peab saama kiire stardi

27.04.2009

Välisminister Urmas Paet rõhutas Luksemburgis kohtumisel Hollandi, Belgia, Luksemburgi, Läti ja Leedu kolleegiga, et Euroopa Liit peab võtma idapartnerluse algatust äärmiselt tõsiselt.

ELi idapartnerlusse kuuluvad Ukraina, Gruusia, Moldova, Aserbaidžaan, Armeenia ja Valgevene. Paeti sõnul tuleb ELi idapartnerluse raames luua partnerriikidele efektiivne raamistik ELile lähenemiseks. "Selleks on vaja konkreetseid kavu ja tähtaegu, et pärast 7. mail toimuvat idapartnerluse tippkohtumist oleks võimalik kohe sisulist tegevust alustada," lisas ta.

Pühapäeva, 26. aprilli õhtul Luksemburgis toimunud Beneluxi ja Balti riikide välisministrite kohtumisel oli kõne all ka Euroopa julgeolekuolukord. Ministrite sõnul on Euroopa julgeolekuarhitektuuri aruteludeks õige paik OSCE (Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon). Paeti sõnul peab Euroopa julgeolekuarhitektuur põhinema ühistel väärtustel ja vastastikustel kokkulepetel, millest kinni peetakse. "Tänane julgeolekuarhitektuur töötab, kui selle osalised varem kokkulepitud põhimõtteid järgivad," lisas ta. "Euroopa julgeolekule on äärmiselt oluline tihe koostöö ELi ja USA ning ELi ja NATO vahel," sõnas Paet.

Balti ja Beneluxi maade välisministrite kohtumine toimub regulaarselt kord aastas. Eelmine Hollandi, Belgia, Luksemburgi, Läti, Leedu ja Eesti välisministri kohtumine oli 2008. aasta sügisel Eestis.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
521 3085
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee