Eesti
English

Paet: Idapartnerlusest peab saama sisuline koostöö

15.05.2009

Välisminister Urmas Paet rõhutas täna, 15. mail Palangas kohtumisel Läti, Leedu ja Saksamaa välisministriga, et Euroopa Liidu Idapartnerlus peab pakkuma sihtriikidele sisulist koostööd ja maksimaalset võimalikku toetust. 

Paet rõhutas, et Idapartnerluse toetus peab võtma arvesse sihtriikide Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Ukraina, Moldova ja ka Valgevene enda võimekust ja valmidust reformideks. "Euroopa Liidu tugi, majanduslikuks integratsiooniks vajalikud lepingud ning koostöö energia- ja transpordi-, aga ka viisaküsimustes on see, mille kaudu Idapartnerlus saaks areneda," rääkis Paet. "Et sisulist koostööd alustada, tuleks kaaluda ka eraldi koordinaatori loomist Euroopa Komisjoni juurde," lisas ta.

Täna Leedus Palangas kohtunud kolme Balti riigi ja Saksamaa välisministrid arutasid lisaks Euroopa Liidu Idapartnerlusega seonduvale ka eraldi olukorda Valgevenes, Moldovas, Ukrainas ja Gruusias ning rääkisid juunikuiseks Euroopa Ülemkoguks valmistumisest ja arengutest seoses Lissaboni lepinguga.

Kohtumisel peatuti ka Euroopa julgeolekuarhitektuuri küsimustel ja koostööl Venemaaga. "Julgeolekuarhitektuuri küsimusi tuleb Euroopa Liidus käsitleda ühel häälel," ütles Paet. "Ka on Euroopal olemas koostööformaat, milles julgeolekuteemasid käsitleda. See on Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon OSCE," lisas ta.

Eesti, Läti, Leedu ja Saksamaa välisministrid kohtuvad iga-aastaselt, et vahetada mõtteid päevakajalistel teemadel. Järgmine samasugune kohtumine toimub 2010. aastal Eestis.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
521 3085
pressitalitus@mfa.ee 

 

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee