Eesti
English

ELi ja Venemaa välisministrid arutasid olukorda Gruusias

24.09.2008

Teisipäeval, 23. septembril osales välisminister Urmas Paet New Yorgis ÜRO 63. Peaassamblee raames toimunud Euroopa Liidu ja Venemaa välisministrite kohtumisel.

Välisministrid keskendusid olukorrale Gruusias, suhetele Iraaniga ning Lähis-Ida rahuprotsessiga seonduvale.

Euroopa Liidu ja Venemaa välisministrid arutasid ettevalmistusi 15. oktoobriks planeeritud Gruusia-teemaliseks konverentsiks Genfis, kus muu hulgas peab käsitlema ka põgenike tagasipöördumise võimalusi. Välisminister Urmas Paeti sõnul on Euroopa Liidule jätkuvalt oluline Medvedevi-Sarkozy rahuplaani täitmine ning Vene vägede lahkumine Gruusiast 7. augusti eelsetele positsioonidele. „Samuti ei jaga Euroopa Liit Venemaa otsust tunnustada Lõuna-Osseetia ja Abhaasia iseseisvust,” ütles välisminister Paet.

ELi välisministrid rõhutasid kohtumisel Vene Föderatsiooni välisministri Sergei Lavroviga ka Iraani tuumaprogrammi tähelepaneliku jälgimise ja sellesse sekkumise tähtsust ning Lähis-Ida rahuprotsessi jätkumise olulisust.

ELi välisministrid kohtuvad kolmapäeval Ameerika Ühendriikide riigisekretäri Condoleezza Rice'iga, et arutada muude teemade hulgas ka Lähis-Ida rahuprotsessi, suhteid Iraaniga ning olukorda pärast sõjategevust Gruusias. Gruusia teemadel räägivad ELi välisministrid ka oma kohtumisel kolmapäeval. Iisraeli ja Palestiina rahukõneluste teemaline Kvarteti kohtumine toimub ÜRO Peaassamblee raames reedel, 26. septembril.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
52 16 821

 

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee