Eesti
English

Eesti suursaadik Gruusias andis üle volikirja

19.09.2008

Neljapäeval, 18. septembril andis Eesti suursaadik Gruusias Toomas Lukk Gruusia presidendile Mihheil Saakašvilile üle oma volikirja.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik Toomas Lukk ning president Mikheil Saakašvili Eesti ja Gruusia väga häid suhteid ning koostööd. Gruusia president tänas Eestit toetuse eest.

Rääkides olukorrast Gruusias rõhutas Eesti suursaadik, et Gruusia on territoriaalselt terviklik ning Abhaasia ja Lõuna-Osseetia iseseisvumise tunnustamine tuleb seega hukka mõista. „Samuti peab Venemaa kinni pidama 6-punktilisest rahuplaanist ning oma väed viivitamatult Gruusiast välja tõmbama,” ütles suursaadik Lukk.

Veel räägiti Gruusia integreerumisest rahvusvaheliste struktuuridega ning suhete arendamisest rahvusvaheliste organisatsioonidega. Eesti suursaadiku sõnul toetab Eesti NATO liikmesuse tegevuskava (MAP) andmist Gruusiale.

Kahepoolsest koostööst rääkides märkis suursaadik Toomas Lukk, et Eesti on jätkuvalt valmis jagama oma reformikogemusi Gruusiale, korraldades Gruusia ametnikele huvipakkuvatel teemadel seminare, näiteks Euroopa Liiduga integreerumise valdkonnas.

Eesti suursaadik Gruusias Toomas Lukk on sündinud 1962. aastal ning lõpetanud Tartu Ülikooli geograafia erialal. Lukk on töötanud Eesti Teaduste Akadeemias ning alates 1993. a. välisministeeriumi poliitikaosakonnas ja Eesti esinduses New Yorgis. 2002. aasta augustist kuni 2006. aasta septembrini oli Toomas Lukk Eesti suursaadik Lätis ning peale seda Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia büroo direktor.

Suursaadik Toomas Lukk valdab inglise ja vene ning suhtlustasandil läti ja soome keelt. Ta on abielus ja peres kasvab kaks poega.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
52 16 821
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee