Eesti
English

NB8 välisministrid: Gruusia peab saama igakülgset abi

10.09.2008

9.-10. septembril Pärnus kohtunud Põhjamaade ja Balti riikide välisministrid rõhutasid ühiste tegevuste koordineerimist, et reageerida globaalsetele väljakutsetele, eriti muutunud julgeolekuolukorras sõjalise konflikti järel Gruusias.

Eesti välisministri Urmas Paeti sõnul tuleb keskenduda Gruusia kiirele ja tugevale abistamisele, et vältida riigi majanduse kokkuvarisemist pärast Venemaa sissetungi. „Selleks tuleb lähiajal kokku kutsuda rahvusvaheline Gruusia toetajate konverents,” lisas ta.

NB8 riikide välisministrid Pärnus
Pärnus toimunud aruteludel käsitlesid NB8 välisministrid OSCE, Euroopa Liidu ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide koostöövõimalusi julgeoleku taastamiseks Gruusias. Ministrid rõhutasid, et Euroopa Liidu ja OSCE vaatlejate saatmine Gruusiasse on oluline, et jälgida Vene vägede liikumist 7. augusti eelsetele positsioonidele ning koguda infot võimaliku etnilise puhastuse kohta piirkonnas.

NB8 välisministrite sõnul tuleb tihendada suhteid ja tuge ka Ukrainale, Moldovale, teistele Lõuna-Kaukaasia riikidele ning Kesk-Aasia riikidele.

Ministrid arutasid ka olukorda Afganistanis, Lähis-Idas ning Läänemere strateegia ettevalmistamist.

Islandi välisminister Ingibjörg Sólrún Gísladóttir tutvustas NB8 välisministritele Islandi kandidatuuri ÜRO Julgeolekunõukogusse ning tänas Põhja- ja Balti riike kandidatuurile avaldatud toetuse eest.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
52 13 085
637 7654
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee