Eesti
English

Välisminister kinnitas oma Gruusia kolleegile Eesti toetust

09.08.2008

Laupäeval, 9. augustil vestles välisminister Urmas Paet telefoni teel oma Gruusia kolleegi Eka Tkešelašviliga.

Välisminister Urmas Paet kinnitas oma Gruusia kolleegile Eesti igakülgset toetust. „Eesti on selgelt väljendanud seisukohta, et Vene agressioon Gruusias peab viivitamatult lõppema,” toonitas välisminister Paet.

„Oleme Gruusiasse saatnud olukorda jälgima Riigikogu Kaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma,” ütles Paet. „Eesti on valmis Gruusiat abistama ka küberrünnakute vastases tegevuses,” rõhutas välisminister.

Gruusia välisminister Eka Tkešelašvili toonitas, et igasugune toetus on neile hetkel väga oluline. Eesti välisminister rõhutas, et rahvusvaheline üldsus peab üheselt ja tungivalt Venemaale mõju avaldama agressiooni lõpetamiseks.

Telefonivestluses leppisid Eesti ja Gruusia välisminister kokku, et välisminister Urmas Paet sõidab lähiajal visiidile Gruusiasse.

Välisminister Urmas Paet vestles täna telefoni teel ka Euroopa Julgeoleku ja Koostöö Organisatsiooni (OSCE) eesistuja riigi välisministri Alexander Stubbiga, kellega arutati OSCE ja Euroopa Liidu vahendustegevuse võimalikkust sõjategevuse lõpetamiseks.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
52 16 821
637 7654
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee