Eesti
English

Välisminister külastas sõjaohvreid Tbilisi haiglas

16.08.2008

Täna kohtus välisminister Urmas Paet Tbilisis Gruusia peaministri Lado Gurgenidzega ning külastas sõjaohvreid Tbilisi keskhaiglas.

Gruusia peaministri sõnul on riigis üle 100 000 sisepõgeniku, kellest 20 000 pole enam kuhugi tagasi pöörduda ning neile on vaja koheselt luua elamistingimused. Sõjategevuse kahjud on ületanud miljardi dollari piiri ning summa suureneb pidevalt. peaministri sõnul on oluliselt vähenenud ka investeeringud Gruusiasse. Samas on plaanis luua fond, et saaks alustada ülesehitustöid ja taastada hävitatud infrastruktuuri. Vene sõjaväe tegevuse tagajärjel on süttinud ka Borjomi rahvuspark.

Eesti välisminister külastas ka Tbilisi keskhaiglat, kus viibib üle 400 sõjategevuses kannatada saanud patsiendi. Sõjaohvrid, kelle seisund on stabiliseerunud, suunatakse Tbilisi keskhaiglast edasi teistesse haiglatesse. „Kannatanute seas on palju neid, kellel pole haiglast lahkudes enam kuhugi minna,“ sõnas välisminister Paet. „Kümned inimesed haiglas on ülimalt kriitilises seisundis.“

Eesti kavatseb saata Gruusiale sõjastegevuses kannatanute olukorra leevendamiseks veel täiendavat humanitaarabi. 12. augustil saatis Eesti Gruusiale 5,5 tonni humanitaarabi, mis sisaldas sidemerulle, antibiootikume, infusioonilahuseid, kergvoodeid, esmaabipakendeid, tekke, termolinu, inimeste varingutest päästmise varustust ja kolme kiirabi auto sisustust.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
52 16 821
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee