Eesti
English

Välisminister Paet kõneles Kanada ja Gruusia kolleegiga NATO laienemisest

03.04.2008

Täna, 3. aprillil kohtus välisminister Urmas Paet Bukarestis NATO tippkohtumise raames Kanada välisministri Maxime Bernier'ga ning Gruusia välisministri David Bakradzega.

Kanada välisministriga olid jutuks mõlema riigi panus Afganistanis, Eestisse loodav NATO küberkaitsekeskus ning noortevahetuse lepingu võimalik sõlmimine lähiajal.

Ministrid rõhutasid Eesti ja Kanada sarnast positiivset lähenemist NATO laienemise ning Gruusiale ja Ukrainale liikmelisuse tegevuskava andmise osas. Eesti ja Kanada panustavad mõlemad Afganistani kõige keerulisemas piirkonnas riigi lõunaosas. Ministrid tõdesid, et Eestit ja Kanadat ühendab pikaajaline kohalolek Afganistanis. "Ühine tegutsemine keeruka julgeolekuolukorraga piirkonnas on riikidele tugevalt liitvaks jõuks," sõnas Paet. Välisminister andis ülevaate ka Eesti üksuste tegemistest Helmandi provintsis ning tutvustas märtsi alguses tööd alustanud tsiviileksperdi töövaldkondi.

Rääkides Eestis tööd alustavast NATO küberkaitsekeskusest tegi Urmas Paet Kanadale ettepaneku mõelda keskusega ühinemise võimalustele.

Kohtumisel Gruusia välisministri David Bakradzega arutati Gruusiale NATO liikmelisuse tegevuskava andmise perspektiivi. Välisminister Paet kinnitas, et Eesti on kogu aeg toetanud Gruusiale tegevuskava andmist ning rõhutanud, et Gruusia valitsus peab tagama reformide jätkumise. Välisministri sõnul "tuleb Bukarestist igal juhul saata Gruusiale tugev sõnum, mis innustaks veelgi rohkem pingutama ja vajalikke reforme läbi viima".


Lisainfo:
Riia Salsa
Pressiesindaja, Eesti Alaline Esindus NATO juures
+32 473 800 358

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee