Eesti
English

Välisminister õnnitles Gruusiat presidendivalimiste tulemuste puhul

09.01.2008

Välisminister Urmas Paet õnnitles Gruusiat vabade ja demokraatlike presidendivalimiste tulemuste puhul. "OSCE ja lääneriikide välisvaatlejate hinnangul olid valimised demokraatlikud, mis põhiliselt vastasid rahvusvaheliste organisatsioonide poolt seatud standarditele," ütles Paet.

Välisminister Paet lisas, et Gruusia peab arvesse võtma vaatlejate poolt tehtud märkusi valimistel esinenud puuduste kohta. "Need ei tohiks korduda eeldatavasti juba käesoleva aasta kevadel toimuvatel parlamendivalimistel," ütles Paet. "Samuti tuleb tõsiselt suhtuda presidendivalimiste kohta laekunud kaebustesse ning need lahendada," lisas ta.

Urmas Paet pidas oluliseks, et Gruusia poliitilised jõud tunnustaksid demokraatlike presidendivalimiste tulemusi. "Kõik, kes soovisid, said kandideerida ja kõik, kes tahtsid, said oma valiku teha," ütles Paet. Välisminister lisas, et Eesti toetab ka edaspidi Gruusia demokraatlikke poliitilisi ja majanduslikke reforme.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
50 49 645
637 7654
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee