Eesti
English

Paet: Eesti toetab Gruusia püüdlusi NATO suunal

29.03.2007

Neljapäeval, 29. märtsil kohtus Urmas Paet Eestis viibiva Gruusia euro-atlantilise integratsiooni riigiministri Giorgi Baramidzega.

Kohtumisel oli kõne all koostöö erinevates valdkondades ning Gruusia püüdlused rahvusvaheliste organisatsioonidega liitumiseks.

Välisminister Urmas Paeti sõnul toetab Eesti NATO liikmelisuse tegevuskava (Membership Action Plan, MAP) andmist Gruusiale "Gruusia on teinud edusamme kaitsejõudude reformimisel ja rahvusvahelistel missioonidel osalemisel," kinnitas Paet.

Gruusia riigiminister tänas Eestit toetuse eest Gruusia püüdlustele NATO liikmelisuse suunas. Samuti kinnitas Baramidze, et toetab rahumeelset konfliktide lahendamist Tema sõnul on tähtis omada sellist sõpra, nagu Eesti.

Eesti välisminister toetas vabakaubandusleppe sõlmimist Euroopa Liidu ja Guusia vahel. "See annaks lisatõuke investeeringute juurdevoolule ja majanduse arengule," lausus Paet. Gruusia minister kinnitas, et näeb hea meelega oma riigis välisinvestoreid, iseäranis Eesti ärimehi.

Urmas Paeti sõnul on oluline, et üha rohkem inimesi avastaksid Gruusiat ning ka Eesti ärikogukond leiaks uusi investeerimisvõimalusi Gruusia majanduses.

Välisminister lisas, et elatustaseme kasv aitab kaasa ka külmutatud konfliktide lahendamisele. "Kui majandus areneb ja elatustase tõuseb, on see lisastiimul konfliktide lahendamiseks," ütles Paet.

Välisminister Paet toonitas vajadust , sõlmida võimalikult kiiresti EL ja Gruusia vahel viisalihtsustuslepe. "Praegu on näiteks Vene kodanikel lihtsam Euroopa Liitu pääseda, kui Gruusia kodanikel," tõi Paet näite.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
6 377 654
50 94 645
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee