Eesti
English

Eesti toetab Gruusia, Ukraina ja Moldova sõidukivarguste uurijate koolitust

27.05.2007

Välisministeerium eraldas Gruusia, Ukraina ja Moldova sõidukivarguste uurijate koolituseks 431 782 krooni. Välisminister Urmas Paet kirjutas alla käskkirjale, millega kõnealune summa eraldatakse välisministeeriumi eelarves arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest.

Rahvusvahelise varastatud sõidukite salakaubanduse korral on tegemist keerulise ja paljusid valdkondi hõlmava probleemiga. Sõidukitega seotud kuritegevus võib rahvusvahelisel tasandil olla seotud ka teiste kuritegevuse liikidega nagu inim-, narko- ja relvakaubandus. Välisminister Urmas Paeti sõnul on tegemist tõsise probleemiga, mille vastu võitlemisel saab Eesti Ukrainat, Moldovat ja Gruusiat aidata. "Eesti piirivalve ja politsei oskusteave ning kogemused on nendele riikidele vajalikud," ütles Paet.

Eesti Piirivalveameti poolt korraldatava koolituse eesmärk on jagada Gruusia, Ukraina ja Moldova politsei ning piirivalve sõidukivarguste uurijatele uusimaid töövõtteid probleemi vastu võitlemiseks. Samuti aitab koolitus pikemas perspektiivis valmistada ette Gruusia, Ukraina ja Moldova liitumist Rahvusvahelise Autovarguste Uurijate Assotsiatsiooniga.

Arengu- ja humanitaarabivahendite maht välisministeeriumi eelarves on 2007. aastal 23 miljonit krooni.

Täpsed projektikirjeldused ja ülevaade varasemate aastate arengukoostöö projektidest on välisministeeriumi kodulehel:
http://www.vm.ee/est/kat_425/VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
6 377 654

pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee