Eesti
English

Startup viisa vastu on huvi tuntud 29 riigist

10.05.2017

TALLINN, 9. mai, BNS – Käesoleva aasta 18. jaanuaril jõustunud startup viisal, mis lihtsustab kolmandatest riikidest pärit idufirmade Eestisse ümberasumist ja kohalikel idufirmadel välistöötajate Eestisse värbamist on viisale kandideerimiseks esitanud avalduse 106 idufirmat 29 eri riigist.

Startup Estonia viisa projektijuht Rivo Riistopi sõnul ei osanud nad programmi käivitamisel nii suurt huvi prognoosida. "Kuid on hea meel näha, et täna on huvi suuresti tulnud orgaaniliselt läbi eestlaste ja Eesti sõprade soovituste," sõnas Riistop.

Startup Estonia viisa projektijuht Rivo Riistopi sõnul on eksperdikomisjonilt positiivse otsuse saanud 39 ja negatiivse 62 avaldust, hindamisel on veel 5 ettevõtte avaldused. "Kõige enam kandideerijaid on olnud Ukrainast, Indiast, Venemaalt, Valgevenest ja Türgist. Seejuures kõige edukamaks on osutunud Ukrainast, Valgevenest ja Türgist pärit kandidaadid," sõnas Riistop.

Ukrainast pärit Tomi Piriyev on üks esimesi ettevõtluseks startup viisa saanutest ning leidis selle võimaluse enda sõnutsi väga sobival ajal. "Olin juba mõnda aega olnud e–resident, kui tulin kohapeale Eestiga lähemalt tutvuma. Nähes kui hästi siin avalikud teenused toimivad ning kui lihtne on ettevõtlusega tegeleda, soovisin enda ettevõttega ka füüsiliselt Eestisse ümber asuda. Minu jaoks tuli startup viisa algartus täpselt õigel ajal," ütles startup asutaja Piriyev.

Indiast pärit ettevõtja Avijit Sarkari sõnul on tal Eestist seni vaid positiivsed kogemused olnud. "Väga soojad ja tervitavad inimesed, suurepärane ettevõtluskeskkond, hea infrastruktuur ning positiivne suhtumine inglise keelt kõnelevatesse inimestesse nii Tallinnas kui Tartus," sõnas Sarkar.

Sarkari ettevõte tegeleb ürituste, restoranide ning muu meelelahutuse broneerimiseks kasutatava mobiili- ja veebirakenduse arendamisega Euroopa turule. "Loodan, et startup kogukond tervitab meid ja kohalikud pangad oleksid valmimad välismaalastest ettevõtjatele enda teenuseid pakkuma," sõnas ta.

Riistopi sõnul ongi hetkel kõige olulisem see, et siia tulevad inimesed tunneksid, et on ühiskonnas oodatud ja saavad positiivse kogemuse.

Eesti startupis töötamise jaoks on viisat või elamisluba taotlenud 42 inimest, neist kõige enam positiivseid otsuseid on saanud Ukraina ja USA kodanikud. Kandideerinuid on aga ka näiteks Kolumbiast, Lõuna-Aafrika Vabariigist ja Filipiinidelt, kes tänasel hetkel veel oma taotluste osas otsuseid ootavad.

Lihtsustatud tingimustel viisa või elamisloa saamiseks peab ettevõte täitma avalduse kirjeldamaks oma äri ning meeskonda, mida seejärel hindab Eesti startup kogukonna liikmetest koosnev eksperdikomisjon.

Tallinna toimetus, +372 610 8823, majandus@bns.ee

Baltic News Service

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee