Eesti
English

Eesti Vabariigi erakorraline ja täievoliline suursaadik Georgias Kai Kaarelson esitas 21.10.2016 volikirjad president Giorgi Margvelashvilile.

21.10.2016

Eesti uus suursaadik Georgias Kai Kaarelson andis täna president Giorgi Margvelašvilile üle oma volikirja.

 

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses rääkisid president Giorgi Margvelašvili ja suursaadik Kai Kaarelson Georgia ja Eesti suhetest, julgeolekuolukorrast, suhetest Euroopa Liidu ja NATOga ning Eesti EL-i eesistumisest.

 

Kai Kaarelson kinnitas, et Eesti toetus Georgia eurointegratsioonile jätkub. „Georgia on Euroopa Liidu idapartnerite seas kindlasti üks edukamaid. Võttes arvesse selle, et Georgia on omalt poolt teinud kõik viisavabaduse saavutamiseks EL-iga, loodame näha lähimal aja samme selle realiseerimiseks,“ ütles Kaarelson. Tema sõnul on Eesti ja Georgia koostöö oluline ka Eesti valmistumisel ELi eesistumiseks 2017. aasta teisel poolel, mille raames toimub EL-i idapartnerluse tippkohtumine.

 

Eesti suursaadik ja Georgia president arutasid julgeolekuolukorda ja sellest tulenevaid väljakutseid. Kaarelson kinnitas, et Eesti toetab jätkuvalt Georgia lõimimist NATO-ga ning on Eesti jaoks julgeolekuvaldkonnas oluline partner.

 

Koostööst rääkides tõdesid pooled, et Eesti ja Georgia saavad jagada koos oma reformikogemusi teistele riikidele. „Heaks näiteks sellest oli Georgia, Eesti ja ÜRO Arengufondi ühine servaüritus ÜRO-s käesoleva aasta sügisel, kus mõlemad riigid tutvustasid oma e-arengut ning kogemusi, millest ka teistel oleks võimalik õppida,“ ütles suursaadik. 

 

Kai Kaarelson resideerib Tbilisis. Ta on nimetatud ka Eesti suursaadikuks Armeenia Vabariigis.

 

Kai Kaarelson töötab välisministeeriumis 1997. aastast. Viimased kolm aastat töötas ta presidendi kantselei välissuhete osakonna juhatajana. Kai Kaarelson on töötanud Eesti esindustes Brüsselis Euroopa Liidu juures aastatel 2002-2005 ning New Yorgis ÜRO juures aastatel 2008-2011. Hariduselt on ta rahvusvaheliste suhete magister.

Fotod:

https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/72157674113095252

https://www.facebook.com/PresidentMargvelashvili/posts/645466698954940


TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee