Eesti
English

Eesti korraldab idapartnerlusriikidele Euroopa Liidu kommunikatsiooni koolitusi

08.04.2014

Eesti Idapartnerluse Keskus korraldas 7. ja 8. aprillil Tbilisis koostöös Gruusia rahvusvaheliste ja strateegiliste uuringute instituudiga (GFSIS) idapartnerlusriikidele suunatud Euroopa Liidu kommunikatsiooni teemalise seminari. Seminaril esinesid Eesti, Briti, Läti ja Rootsi diplomaadid ning rahvusvahelised eksperdid. Selle üritusega alustab Eesti Idapartnerluse Keskus koolitusprogrammi, mille järgmiseks osaks on pressiametnike ja ajakirjanike kommunikatsioonikoolitused Gruusias ja Moldovas. Programmi lõpetavad kaks õppevisiiti Eestisse.
 
Seminaril osalesid Armeenia, Aserbaidžaani, Valgevene, Gruusia, Moldova ja Ukraina valitsusasutuste pressiametnikud ja kodanikuühiskonna esindajad.
 
Välisministeeriumi asekantsler Kyllike Sillaste-Elling lausus seminaril, et tänu Euroopa Liiduga liitumise kogemusele teab Eesti, kui oluline on ELiga lõimumisel kommunikatsioon. “Eesti kogemuse põhjal saame öelda, et avalikkuse teavitamisega tuleb alustada nii vara kui võimalik ning inimestele pidevalt selgitada, mida muutused endaga kaasa toovad,” ütles ta.
 
Gruusia Euroopa- ja Euro-Atlandi asjade ministri Alex Petriashvili sõnul on äärmiselt oluline, et Eesti õpetab Gruusiale, kuidas Euroopaga lõimumise protsessi avalikkusele tutvustada. “Me oleme selle eest tänulikud nii Eesti Idapartnerluse Keskusele kui ka Eesti välisministeeriumile,” ütles minister. “Gruusial on Eestiga suurepärased suhted ning me loodame, et Eesti on meile ELi ja NATO suunalisel teel üheks suuremaks, kui mitte kõige suuremaks toetajaks,” rõhutas ta.
 
Idapartnerluse keskuse juhataja Marge Mardisalu-Kahar märkis, et Euroopa Liidu alane teavitustöö on idapartnerlusriikides hetkel väga tähtis, et nad oskaksid selgitada oma rahvale reformide vajalikkust. “Nende koolitustega tahame saavutada, et ELi toetusel oleksid idapartnerlusriigid ise oma kommunikatsioonis tõhusamad,” lisas ta.
 
Avaliku halduse reformiseminari “Euroopa Liiduga seonduva kommunikatsiooni parandamine Idapartnerluse riikides” korraldab Euroopa Komisjoni ja Eesti välisministeeriumi toetusel Eesti Idapartnerluse Keskus koostöös Gruusia rahvusvaheliste ja strateegiliste uuringute instituudi GFSIS-iga, Eesti saatkonnaga Gruusias, Euroopa Liidu delegatsiooniga Tbilisis ning Läti, Rootsi ja Ühendkuningriigi välisministeeriumiga.

Fotod

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND

637 7654

533 66 159

press@mfa.ee      

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee