Eesti
English

Heategevuslik jõululaat Tbilisis

18.12.2013

7. detsembril 2013 toimus Tbilisis iga-aastane jõululaat, mis oli järjekorranumbrilt juba seitsmes. Seda Rahvusvahelise Naiste Organisatsiooni (International Women’s Association Georgia) poolt korraldatavat heategevuslikku jõululaata juba tuntakse ja oodatakse nii kohalike kui ka väljamaalaste poolt. Seda tõestab igal aastal kasvanud laada külastajate hulk ning seeläbi ka heategevuseks kogutud rahasumma suurenemine.
Sel aastal toetatakse laadal kogutud rahaga - 50 000 euroga - siinseid vaesuses elavaid lapsi ja nende peresid. Eelnevatel aastatel on abikäsi ulatatud naistele, lastele ja vanuritele, kes elavad vaesusriskis või kannatavad kehva tervisliku seisundi all. Ka Eesti Saatkond Tbilisis on sellest heategevuslikust laadast aastaid osa võtnud ning tekitanud endale sellega püsiklientuuri. Eesti laua juurde tullakse ikka otsima õiget rukkileiba, jõululeiba, Eesti käsitööd, Kalevi komme, Vana Tallinnat ning palju muud head-paremat. Isegi “kama” pole võõras kaup ning on ostjaid, kes Eesti laualt just kama küsivad.

Siinkohal sooviks tänada Saaremaa käsitöölisi, kes annetasid oma käsitööd laada heategevuslikuks müügiks ja ka sügav kummardus Ulrike Mesile, kes Saaremaa kauni käsitöö Tbilisisse tõi ning aitas seda kaunites Karja rahvariietes müüa!

Suur aitäh ka Gruusias elavatele eesti lastele, kes aitasid teha kauneid jõulukaarte! Samuti tänusõnad Liina Zaitsevale, Regina Kakhidzele, Liia Tammele perega ning loomulikult Eesti Saatkonna rahvale!

Järgmine aasta jälle!

Pirjo Turk

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee