Eesti
English

Eesti Saatkond võttis osa iga-aastasest heategevuslikust jõululaadast

31.12.2012

Juba kuuendat aastat on Tbilisis aset leidnud jõululaat, kus löövad kaasa 20 riigi saatkonnad ja erinevad Gruusia käsitöömeistrid. Viimastel aastatel on laadalt läbi käinud 3000-4000 inimest, kes on oma jõuluostudega aidanud kaasa selle heategevusliku ürituse õnnestumisele. Iga aastaga on heategevuseks kogutud raha summa aina kasvanud ning seega on abi jõudnud üha suurema hulga inimesteni.

Seda suurejoonelist heategevuslikku jõululaata korraldab Rahvusvaheline Naiste Assotsiatsioon (International Women’s Association Georgia). Oma projektidega on eelnevatel aastatel toetatud naisi, lapsi ja vanureid, kes elavad vaesusriskis või kannatavad kehva tervisliku seisundi all. Sel aastal aidatakse laadalt kogutud rahaga vanemaealisi, kes vajavad igapäevast hoolitsemist ja meditsiinivarustust Gori  ja Tbilisi piirkonnas. Kogutud raha eest koolitatakse lisaks ka med-õdesid ja eesmärk on, et abi jõuaks ligikaudu 500 eakani.

Ka Eesti Saatkond Tbilisis võttis juba mitmendat aastat osa sellest heategevuslikust üritusest. Eesti laud on kuulus oma müüdavate toodete poolest ning iga-aastased jõululaadalised teavad hästi kust osta head rukkileiba, jõululeiba, Kalevi komme,  Vana Tallinnat ning palju muud head-paremat.

Oma väga tubli ja olulise panuse andsid sel aastal ka kohalike Eesti perede lapsed, kes valmistasid palju kauneid jõulukaarte ning hoolitsesid ka nende müümise eest laadal.  Jõululaadal esines teist aastat järjest ka Rahvusvahelise Naiste Assotsiatsiooni koor, mille repertuaar hõlmab alati paljude erinevate riikide heliloojate loomingut. Kuivõrd kooril on ka kaks eesti lauljat, lauldi koos ka Aleksander Läte poolt kirjutatud jõululaulu „Miks nii hilja“.

Suur tänu ka Ulrike Mesile, kes lahkelt saatis jõululaadale kaunist Eesti käsitööd ning andis seeläbi suure panuse heategevusse!

Kõige suuremad tänud aga Eesti Saatkonna rahvale (eriti Natalia Parjanadzele ja Kaidi Paulsonile), Liina Zaitsevale, Regina Kakhidzele, perekond Tohvritele, Liia Tammele ja perele! Lisaks soovime tänada Tartu Ülikooli vilistlast Nana Gamkrelidzet,  kes terve laada aja meid aitas ja müüs tooteid.

Jõululaat

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee