Eesti
English

Eesti toetab Georgia ämmaemandate sünnitusabialast koolitust

03.08.2011

Eesti toetab Georgia ämmaemandatele praktiliste kogemuste jagamist sünnitusabi valdkonnas, et aidata kaasa arstiabi andmise kvaliteedi parandamisele Batumi piirkonnas.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Eestis tervishoiuvaldkonna, sealhulgas sünnitusabi üldine tase väga hea ning oleme valmis oma kogemusi ka teistega jagama. "Sõdadest tingitud ühiskondliku ebastabiilsuse tõttu vajab Georgia sünnitusabivaldkond arendamist ja ämmaemandad täiendkoolitusi," ütles ta. Välisminister lisas, et seetõttu püüabki Eesti arengukoostöö raames aidata kaasa Batumi sünnitusmaja ämmaemandate oskuste ja teadmiste parandamisele. "Sünnitusabi kvaliteetsemaks muutmine vähendab omakorda imikute suremust ja parandab Georgia naiste ning laste olukorda," ütles Paet.

Projekti raames jagavad Tartu Ülikooli Kliinikumi ämmaemandad oma Georgia kolleegidele sünnitusabialaseid praktilisi teadmisi. Näiteks õpetatakse Georgia ämmaemandatele uusimaid sünnitusabi võtteid, antakse edasi teadmisi raseduse planeerimisest, praktilise sünnitusabi efektiivsemast korraldamist ning ema ja lapse toimetuleku jälgimisest sünnitusjärgsel perioodil. Projekti käigus tuleb kaks Batumi ämmaemandate gruppi Eestisse praktikale ja üks Tartu ämmaemandate grupp sõidab Georgiasse juhendama kohapealset sünnitusabi andmist.

Eesti välisministeerium toetab Georgia ämmaemandate sünnitusabialast koolitust ligi 30 000 euroga.
Projekt aitab kaasa ÜRO aastatuhande eesmärkide saavutamisele parandades emade tervislikku olukorda ja vähendades laste suremust.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
5111528
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee