Eesti
English

Eesti toetab konfliktides kannatanud Gruusia naiste ja noorte psühholoogilist nõustamist

08.05.2011

Välisministeerium toetab Gruusia Gali piirkonnas tegutsevat Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskust, et aidata konfliktides kannatanud naisi ja lapsi psühholoogilise nõustamisega.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Eesti toetuse eesmärk pakkuda Gruusia Gali piirkonna naistele ja lastele nõustamis- ja konsultatsioonivõimalusi ning esmase meditsiinilise läbivaatuse võimalust. "Tänasel emadepäeval tuleb mõelda paraku ka neile emadele, kes on kaotanud kodu ning peavad oma laste ja peredega elama põgenikuna. Gali piirkonna elanikud vajavad lisaks arstiteenusele sõja järelmite tõttu ka professionaalset psühholoogilist abi. Eriti oluline on sellise abi kättesaadavus noortele ja naistele," ütles Paet.

Gali Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskuse tegevus on suunatud Gali piirkonna naiste ja noorte tasuta meditsiinilisele läbivaatustele ning psühholoogilisele toetamisele ja nõustamisele. Eesti panustab keskuse tegevuse 5000 eurot.

Gali piirkond on väga vaene ja sõjast räsitud regioon. Piirkonna elanikkonnast suur osa on sisepõgenikud, kes ootavad võimalust oma kodudesse tagasi pöörduda.

Projekti rahastatakse 2011. aasta välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Täpsed projektikirjeldused ja ülevaade Eesti arengukoostöö projektidest varasematel aastatel on saadaval välisministeeriumi kodulehel aadressil:
http://www.vm.ee/?q=taxonomy/term/90VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
533 66 159
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee