Eesti
English

Eesti teatab Gruusia toetajate konverentsil panustamisest

21.10.2008

Homme, 22. oktoobril osaleb välisminister Urmas Paet Brüsselis Euroopa Komisjoni ja Maailmapanga korraldataval Gruusia toetajate konverentsil.

Paeti sõnul on konverentsi eesmärk leida ja koordineerida rahvusvahelise kogukonna võimalusi Gruusia ülesehitamise kiirendamiseks. "Tahame, et augustikonfliktis kannatada saanud Gruusia võiks taastada oma infrastruktuuri, majandusvõimekuse ja inimeste igapäevase elu võimalused, et praegu põgenikeks sunnitud inimesed saaks taas kodu leida," selgitas Paet Gruusia doonorite kogunemise eesmärke.

"Eesti on juba panustanud Gruusia ülesehitusse, kuid kavatseme jätkata nii oma kahepoolse abiga kui ka osaleda rahvusvahelistes algatustes. Lisaks meie planeeritavale rahalisele panusele doonorkonverentsil kavatsen teisi osalejaid informeerida ka Eestis Gruusiale komplekteeritavast kolmandast abisaadetisest," rääkis Paet. "Kolmas abisaadetis keskendub peamiselt Gruusia laste aitamisele ja selle sisuks saavad olema lasteriided, -toit ja mähkmed," lisas Paet.

Gruusia doonorite konverentsi otsuste aluseks on Maailmapanga ja Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni juhtimisel ja koostöös Gruusia valitsusega valminud analüüs konfliktijärgsest olukorrast ja vajadustest Gruusias (Joint Needs Assesment - JNA).


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
521 3085
pressitalitus@mfa.ee

 

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee