Eesti
English

Eesti saadab täna Gruusiasse teise humanitaarabi saadetise

23.08.2008

Täna, 23. augustil saadab Eesti Gruusiasse teise humanitaarabi saadetise, mis jõuab Tbilisisse sama päeva õhtul.

Humanitaarabi saadetise kokkupanemisel tegi välisministeerium tihedat koostööd Päästeametiga. Põgenike ja laste esmavajadusi arvesse võttes lähevad seekord Gruusiasse teele tekid, padjad, hügieenitarbed, mähkmed, toiduained ja meditsiiniseadmed. Saadetise kogukaal ulatub üle 10 tonni.

Koostöös Humana Eestiga lähetatakse Gruusia lastele riideid ja Lastekaitse Liidu abiga kogutud mänguasju. Veel sisaldab abisaadetis AS Chemi-Pharmi kingitud desinfitseerimisvahendeid.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Vene-Gruusia sõjalise konflikti suurimateks kannatajateks rahulikud elanikud, sealhulgas lapsed. „Väga paljud lapsed on kaotanud oma vanemad ning kodu,” märkis välisminister Paet. „Eesti abi aitab nende olukorda veidigi leevendada,” lisas ta.

ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Ameti andmeil on Venemaa ja Gruusia sõja tagajärjel sunnitud oma kodudest lahkuma 150 000 inimest, kellest 120 000 viibivad Gruusia territooriumil. 30 000 sisepõgeniku kodud on täielikult hävinud ning neil ei ole enam kuhugi tagasi pöörduda.

12. augustil saatis Eesti Gruusiale 5,5 tonni humanitaarabi, mis sisaldas sidemerulle, antibiootikume, infusioonilahuseid, kergvoodeid, esmaabipakendeid, tekke, termolinu, inimeste varingutest päästmise varustust ja kolme kiirabi auto sisustust.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
52 16 821
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee