Eesti
English

Eesti toetab Gruusia poliitilise süsteemi arengut

08.03.2008

10.- 12. märtsini viibivad Eestis visiidil Gruusia opositsiooniliidrid Levan Gatšetšiladze, Salome Zurabišvili, David Usupašvili ja Kakha Kukava. Välisministeerium toetab Avatud Eesti Fondi projekti, mille raames on Eestis visiidil Gruusia opositsiooniliidrid, arengukoostöö eelarvest 43 240 krooniga.

"Tugev opositsioon on eelduseks vaba ja tasakaalukalt areneva ühiskonna tekkele," märkis välisminister Urmas Paet. "Siirdeühiskonna kiireks arenguks on vajalik koostöö kõigi osapooltega," lisas ta.

Visiidi eesmärk on pakkuda Gruusia opositsiooni võtmeisikutele võimalust tutvuda Eesti riiklike institutsioonide ülesehitusega ja kohtuda Vabariigi Presidendi, Riigikogu liikmete, kõrgete riigiametnike, ajakirjanike ning kodanikuühenduste esindajatega. Kohtumised annavad külalistele ülevaate Eesti riiklike institutsioonide, meedia ja kodanikuühenduste tööst, nende rollist ning vajalikkusest demokraatliku riigi arengus.

Toimuv visiit elavdab Eesti ning Gruusia kõigi poliitiliste jõudude vahelist suhtlust.

Gruusia on Afganistani, Moldova ja Ukraina kõrval Eesti arengukoostöö peamine sihtriik.

Täpsed projektikirjeldused ja ülevaade Eesti arengukoostöö projektidest varasematel aastatel on saadaval välisministeeriumi kodulehel aadressil: http://www.vm.ee/est/kat_425/.
VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee