Eesti
English

Välisminister arutab ELi välisministritega Balkani ja Gruusia arenguid

09.03.2008

10.-11. märtsil osaleb välisminister Urmas Paet Brüsselis Euroopa Liidu üldasjade ja välissuhete nõukogu (GAERC) istungil.

Välissuhete istungil on arutluse all olukord Lääne-Balkanil, Lähis-Idas, Pakistanis, Gruusias, Zimbabwes ja Iraanis. Välisministritel on jutuks ka WTO Doha läbirääkimiste vooru arengud.

Lääne-Balkani arengute osas keskendutakse muuhulgas Bosnia-Hertsogoviinale. Välisminister Urmas Paet ütleb, et kõik Bosnia ja Hertsogoviina poliitilised jõud peaksid tegema koostööd selle nimel, et allkirjastada stabilisatsiooni- ja assotsiatsioonileping Euroopa Liiduga.

"Samuti on vaatluse all arengud Kosovos, kuhu on nüüdseks määratud rahvusvaheline tsiviilesindaja, kes on ühtlasi ka ELi eriesindaja," täpsustab Paet.

Üldasjade istungil valmistatakse ette märtsikuist Ülemkogu. Nõukogu raames toimuvad veel ELi ja Euroopa Nõukogu kohtumine, Albaania välisministri ja ELi eesistujakolmiku kohtumine, samuti Ukraina koostöönõukogu ning Alžeeria assotsiatsiooninõukogu kohtumised.VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee