Eesti
English

Paet: soovime viisalihtsustust Gruusia ja Euroopa Liidu vahel

03.07.2007

Teisipäeval, 3. juulil osales välisminister Urmas Paet Gruusias Batumis konverentsil "Euroopa naabruspoliitika rakendamine Gruusias". Konverentsil käsitletakse Gruusia reforme ja arenguid Euroopa Liidu naabruspoliitika tegevuskava raames.

Välisminister Paet rõhutas konverentsil, et Euroopa Liidul tuleb Gruusiaga sõlmida võimalikult kiiresti viisalihtsustusleping. Eesti välisministri sõnul suurendaks leping Euroopa Liidu toetuse nähtavust Gruusias.

Välisminister pidas oluliseks Euroopa Liidu järjest suuremat osalust Abhaasia ja Lõuna-Osseetia olukorra lahendamisel ning taasintegreerimisel ülejäänud Gruusiaga. "Konfliktide lahendamisele aitab kindlasti kaasa ka Gruusia majandusolukorra paranemine," ütles Eesti välisminister.

Paeti sõnul on Gruusia üks riikidest, millel on Euroopa naabruspoliitikast kõige rohkem võita. "Gruusia on pühendunud demokraatia ja inimõiguste kaitsmisele ning riigi makromajanduslikud näitajad on head. Samas on Gruusial veel palju teha," rõhutas välisminister. "Üks peamisi ülesandeid on pikaajalise majanduskasvu tagamine. See tähendab jätkuvaid pingutusi loomaks ettevõtjasõbralikku keskkonda ning äratamaks huvi välisinvestorites.”

Euroopa Liidu Gruusia naabruspoliitika tegevuskava võeti vastu 2006. aasta novembris.

Välisminister Urmas Paet kohtub Batumis ka Gruusia asepeaminister Giorgi Baramidze, välisminister Gela Bezhuashvili, konfliktide lahendamise riigiministri Merab Antadze, justiitsminister Gia Kavtradze ning Adžaaria Autonoomse Vabariigi valitsusjuhi Levan Varshalomidzega.


VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
6 377 654
50 94 645

pressitalitus@mfa.ee

TopBack

© Eesti Suursaatkond Tbilisis Likhauri Turn 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia tel. +995 32 2365 122, e-mail: tbilisisaatkond@mfa.ee, tbilisi.consular@mfa.ee